Jdi na obsah Jdi na menu
 


Těšíme se do školy - rok s předškoláčky

Vážení rodiče,

i v letošním školní roce 2019/20 se budu potkávat s budoucími školáky v naší třídě. S pomocí dětí z první a druhé třídy předškoláčky šetrně připravíme na přechod ze školky do školy. Budeme si povídat, zpívat, malovat a trošku se i učit. Věřím, že se dětem u nás bude líbit a že v příštím roce půjdou do školy zvesela a bez obav.

Mgr. Šárka Sadílková

 

 

Duben 2019

Začátkem dubna proběhl zápis do 1. třídy. Děti se moc snažily, krásně pracovaly v lavici ať už při poznávání čísel, malování nebo stříhání geometrických tvarů. Vůbec se nebály, což mě těší nejvíc.  Na interaktivní tabuli poznávaly pohádky, čísla a porovnávaly počty.  Také ukázaly, jak se umí podepsat. V září se budu moc těšit na Adélku, Julinku, Matěje a Martina. A samozřejmě také na nové předškoláky, kterých by příští rok mělo být sedm.  

Šárka Sadílková

 

 

5. března 2019

Julinka, Matěj i Adélka přišli zase za našimi školáky. Trénovali jsme psaní jedniček a malovali. Děti čeká za měsíc zápis do školy, tak jsme si povídali o tom, co všechno je čeká a prvňáci jim vyprávěli o loňském zápisu. Při zpívání nás všichni tři krásně doprovodili na nástroje a zasmáli jsme se u básničky o křečkovi. 

V únoru setkání neproběhlo, je veliká nemocnost jak ve školce, tak ve škole.

24. ledna 2019

Ve čtvrtek jsme se opět těšili na předškoláčky. S každým setkáním je znát, že děti ztrácejí ostych a automaticky si sedají k budoucím spolužákům do lavic a čekají, co budeme dělat. Malovali jsme a počítali v pracovních listech, kontrolovali jsme držení tužek a pastelek. Je znát, že se jim paní učitelky ve školce opravdu věnují. Učili jsme se také básničku o zimě a zpívali jsme. 

 

6. prosince 2018

Den po Mikuláši jsme v naší třídě měli předškoláčky (bohužel bez Emičky, která se odstěhovala), kteří s sebou přivedli i Mikuláše, Adámka a Gábinku, kteří se sice do školy ještě nechystají, ale budou s námi zpívat koledy na vánočním zpívání v kostele. Nejdříve děti malovaly Mikuláše, čerta a anděla, protože předchozí den byl svátek a děti mi chtěly ukázat, kdo všechno je navštívil a jak vypadal. Někteří přidali i kresby vánočních stromečků a dárků, které si přejí od Ježíška. A protože jsme potřebovali hlavně společně trénovat, zpívali jsme téměř celý společný čas a moc se těšíme, až všem rodičům ukážeme, co všechno jsme se naučili.

Mgr. Šárka Sadílková

 

V listopadu kvůli nemocnosti dětí opět setkání neproběhlo.

 

4. říjen 2018

Ve čtvrtek nás poprvé v tomto roce navštívily děti ze školky, které by do naší třídy měly nastoupit příští rok v září. Adélka s Emičkou to už u nás znají z loňského školního roku, takže se vůbec nebály. Matěj s Julinkou se trošku rozkoukávali, ale opravdu jen chvilku. Děti se po prvotním seznámení se školáky hned zapojily do vyučování. Druháci dohlíželi na pracovní listy z matematiky i z českého jazyka. V hodině jsme také zpívali a hráli hry. Sice je předškoláčků málo, ale to vůbec nevadí. Moc se na ně těšíme zase za dva týdny.

Mgr. Šárka Sadílková

 

Září 2018

V tomto měsíci bohužel setkání s prvňáčky neproběhlo, jsou nemocní.

Mgr. Šárka Sadílková

 

 

 

Březen a duben 2018 - zápis do školy

V březnu jsme se v naší třídě s předškoláky viděli naposledy. Opakovali jsme k zápisu, kreslili a zpívali. Při zápisu mě děti moc potěšily, protože se vůbec nebály a ani nestyděly. Naopak, byly u nás jako doma. Krásně počítaly, kreslily taťku, mamku nebo sourozence, stříhaly, povídaly pohádky, pracovaly na interaktivní tabuli a zazpívaly mi písničku.

V září se tak po dvou odkladech budu těšit na 6 kluků a jednu holčičku v první třídě.

A taktéž na první setkání s budoucími předškoláky v září.

Mgr. Šárka Sadílková

 

 

13. února 2018

Lednové setkání s našimi malými kamarády se bohužel muselo zrušit a přesunout na únor. Chřipková epidemie téměř vylidnila školu i školku. Tentokrát přišlo méně dětí, nemocnostje stále velká. Prvňáci a druháci se vždy těší, jak budou dětem pomáhat s úkoly. Děti trénovaly postřeh při hledání stejných kočiček a správně zařazovaly obrázky do ročních období. Převážnou část hodiny jsme ale strávili u piána, kde si děti vyzkoušely roli dirigenta a také hráčů na různé druhy nástrojů, kterými větší děti doprovodily při zpívání. Na interaktivní tabuli potom dokreslovaly chybějící části sněhuláka. Hodina opět utekla a v březnu si pro ně zase  vymyslíme nějaké další úkoly.

Mgr. Šárka Sadílková

 

19. prosince 2017

Poslední hodina s předškoláky v tomto roce byla především nácviková, protože nás čekalo vánoční zpívání v kostele. Předtím si ale ještě děti procvičily grafomotoriku při vybarvování vánočního stromečku, pověděly nám svá ježíšková přání a všichni jsme se zasmáli u básničky o křečkovi, kterou mají děti moc rády.

 

28. listopadu 2017

Úterní návštěva předškoláků v naší třídě se nesla v duchu těšení na Mikuláše, který nás spolu s Čertem a Andělem navštíví v pátek. Povídali jsme si s dětmi  o zimě a zopakovali si roční období a dny v roce. Děti si zkoušely grafomotorické cviky se zimní tématikou. Všichni jsou moc šikovní a myslím si, že někteří by mohli hned zítra přijít s aktovkou a učit se s námi. Pomoc druháků už vůbec nepotřebovali. Ti si naopak vyprosili stejné grafomotorické cviky, a tak pracovaly krásně všechny děti v celé třídě. A protože se blíží naše vánoční zpívání a setkání se všemi, se kterými je nám dobře, trénovali jsme vánoční koledy.

Mgr. Šárka Sadílková

 

24. říjen 2017

V úterý jsme u nás ve třídě opět přivítali předškoláčky. Děti se na ně už moc těšily. Druháci si znovu vzali pod svá křídla jednoho žáčka, kterému pomáhali s úkoly, které jsem jim připravila. Děti sčítaly kolečka a také malovaly podle čísel a šlo jim to náramně. Ani jejich pomoc téměř nepotřebovaly.

Také jsme si zazpívali a zahráli na Orffovy nástroje, což se setkalo s velkým ohlasem, obzvlášť když se děti střídaly v důležité funkci dirigenta.

Při povídání o podzimu jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o zahrádkách a o tom, co se na nich dá pěstovat. Na interaktivní tabuli děti třídily ovoce a zeleninu.

Při básničce o křečkovi jsme se hodně nasmáli a najednou byl už zase konec hodiny. Tak zase příští měsíc, předškoláci :-) ...

Mgr. Šárka Sadílková

 

27. září 2017

Ve středu naši třídu poprvé navštívily děti z naší mateřské školky. V září příštího roku k nám nastoupí devět nových žáčků.

A aby se nebáli k nám přijít a věděli, co je v první třídě čeká, vymysleli jsme projekt Těšíme se do školy pro předškoláky.

Děti byly zpočátku trochu vyjukané z nového prostředí. Když si je ale vzali na starost druháci, hned bylo vše v pořádku. Vyzkoušely si grafomotoriku   a každý řekl, co namaloval za obrázek. Přesvědčila jsem se, že umí spoustu písniček a seznámila je s naší kouzelnou interaktivní tabulí, kde si děti vyzkoušely psaní a přesvědčily nás, že perfektně ovládají geometrické tvary.

Hodina uběhla jako voda a my se už těšíme na jejich další říjnovou návštěvu.

                                                                              Mgr. Šárka Sadílková